Jakie zalety dla organizmu ma zimowa aktywność na świeżym powietrzu?

Wielu z nas wzbrania się przed aktywnością fizyczną w czasie zimy, traktując tę porę roku jako ciągłą wymówkę – krótki dzień, szarówka, możliwość szybkiego przeziębienia się. Te kilka mroźnych miesięcy najchętniej spędzilibyśmy w domu pod kocem, nie zdając sobie sprawy z tego, ile tracimy. Ruch na świeżym powietrzu w czasie zimy ma naprawdę dużo zalet.

(więcej…)

0 Komentarzy

Dla kogo narty, a dla kogo snowboard?

Narty czy snowboard – to wybór, przed którym staje wiele osób chcących spędzić aktywnie czas w okresie zimowym. Snowboard nadal postrzegany jest jako aktywność bardziej młodzieżowa, głównie z racji tego, że jest dyscypliną młodszą od narciarstwa. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby rozpocząć naukę jazdy na desce w starszym wieku. Jeśli zastanawiasz się, która dyscyplina będzie dla Ciebie odpowiedniejsza, zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem.

(więcej…)

0 Komentarzy

Jak wybrać odpowiednią deskę windsurfingową?

Wybór odpowiedniej deski powinien być kluczową kwestią dla każdego windsurfera – zarówno początkującego, jak i bardziej zaawansowanego. Deska dopasowana do Twoich umiejętności i gabarytów pozwoli Ci na czerpanie maksymalnej przyjemności z pływania. Podpowiadamy, czym kierować się przy doborze deski windsurfingowej. (więcej…)

0 Komentarzy

Dlaczego warto uczyć się windsurfingu z instruktorem?

Windsurfing staje się w naszym kraju coraz popularniejszym sposobem na aktywny letni wypoczynek. Jeśli chciałbyś nauczyć się pływać na desce i zastanawiasz się, jak się za to zabrać… od razu podpowiadamy, że najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług wykwalifikowanego instruktora. Dlaczego? Tego dowiesz się z poniższego wpisu. (więcej…)

0 Komentarzy

Gdzie można uprawiać windsurfing w Polsce?

Polska raczej nie jest pierwszym państwem, które przychodzi nam na myśl, gdy zastanawiamy się nad najlepszym miejscem do uprawiania windsurfingu. Nie znaczy to jednak, że nie ma w naszym kraju miejscówek, w których można z powodzeniem oddawać się swojej windsurfingowej pasji. Zwłaszcza jedna z nich wybija się znacznie na tle konkurencji. (więcej…)

0 Komentarzy

Czym charakteryzuje się strój do windsurfingu?

Dobór właściwego ubioru jest jedną z najważniejszych kwestii, o którą trzeba zadbać, wybierając się nad wodę w celu popływania na desce. Z naszego wpisu dowiesz się, jakie są najważniejsze elementy stroju do windsurfingu, a także jakie akcesoria będą przydatne podczas zabawy na wodzie. (więcej…)

0 Komentarzy